رازهای موفقیت در زندگی که در سال 99 باید بدانیم

موفقیت (Success) چیست؟ همه ما دوست داریم  جزو افراد موفق و تاثیر گذار جامعه باشیم و در این دنیا موفقیت بزرگ‌ترین آرزو قلبی ماست.راز موفقیت زندگی خود را فقط خود ما می‌دانیم و راز موفقیت هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. اما در انتهای این مقاله متوجه می‌شوید راه‌هایی هم وجود دارد که احتمال موفقیت ما را افزایش دهد، در این مقاله 9 راهکار برایتان در نظر گرفته شده، حتما یک قلم و کاغذ کنارتان باشد و ایده‌های خود را بنویسید و در کمترین زمان تبدیل به اقدام کنید.این راهکارها را حتما جدی بگیرید چون حاصل تجربه خودم است و تا حد زیادی تغییرات زندگی‌ام را مدیون همین موارد زیر هستم، امیدوارم با خواندن این مقاله لذت ببرید

1. باور مثبت داشتن و موفقیت:

همانطور که میدانید یکی از دلایلی که در این سالها تعداد کلاس های مثبت نگری زیاد شده این هستش که مدرسین به این نتیجه رسیده اند برای موفقیت باید ذهن مثبت داشت. اگر ما ذهن مثبتی نداشته باشیم طبیعتاً نمیتوانیم در مسیر سختی که داریم پیروز و موفق شویم.و هر لحظه ممکن است با برخورد با شرایط سخت ناامید شده و از کاری که میکنیم دست بکشیم.بهترین کار این هستش که روی باورهای مثبت خود سرمایه گذاری کنیم و آنها را بهبود ببخشیم.

2. هدف و برنامه ریزی روزانه داشتن:

هر چیزی که تا الان ساخته شده، با یک برنامه ریزی یا یک نقشه راه به وجود آمده است. مثلاً یک ساختمان بدون داشتن یک نقشه حرفه ای بعید است ساختمانی مستحکم می باشد. در زندگی می توانیم از این موضوع درس بگیریم و برای ساخت زندگی خود و رسیدن به هدفی که میخواهیم یک برنامه ریزی حرفه ای و دقیق داشته باشیم
  • 8 اصل در برنامه ریزی

3. تمرکز روی داشته ها و موفقیت:

 ما در دوره هستیم که موفقیت را به عوامل بیرونی ارتباط می دهید. مثلاً اکثر افراد بر این باورند برای موفقیت نیاز به سرمایه و یا پدر پولدار است. یا خیلی ها بر این باورند برای پیدا کردن یک شغل پردرآمد نیاز به پارتی است، همینطور عوامل دیگر همچون هوش، استعداد، شانس و روابط. اما چیزی که سخنران بزرگ موفقیت می‌گوید این است، که این ها هیچکدام سرمایه نیست، سرمایه اصلی تو خلاقیت، انگیزه، پشتکار و امید  توست. و بهتره دست برداری از ناامیدی و انتظار بیهوده و با همین داشته هایت، به سمت رویایی که داری حرکت کنی. روی داشته هایت سرمایه‌گذاری کن و آنها را رشد بده و تبدیل به نقطه قوت خودت کن

4. مراقبه یا مدیتیشن و موفقیت:

 در عصر حال، ارزشمندترین چیز توجه و تمرکز شناخته شده است. تبلیغاتی که می بینیم و هزینه های بسیار بالایی دارد، به این علت قیمت بالایی دارند که توجه مخاطب را جلب میکند. و می توان گفت گران ترین چیز در حال حاضر تمرکز و توجه است. کمپانی های بزرگ همه سعی خود را می کنند تا توجه مخاطب را جلب کرده و به سمت خواسته خود هدایت کنند. اما چیزی که وجود داره این هستش که  خیلی از اختراعات بشر موجب شده که تمرکز ما در این عصر بسیار افت کند. اما هیچ کس چیزی از تقویت تمرکز و توجه چیزی به ما نمی گوید، و کاری که ما باید انجام دهیم این هستش که خودمان روی تمرکز خود کار کنیم و آن را تقویت کنیم. یکی از بهترین راه ها مراقبه یا مدیتیشن است. که با ۱۰ تا ۱۵دقیقه تمرین در روز می‌توانیم به دستاوردهای خوبی برسیم.

5. حواستان به تکنولوژی باشد:

 این روزها صداهایی می شنویم که ما را به سمت خود جذب می کند. این صدا نه صدای پرنده ای است و نه شرشر آب، بلکه صدای تکنولوژی است. صدای کوتاهی که می تواند ساعت ها وقت ما را بگیرد، و ما را در خود غرق کند. بهترین راه حل هوشیار بودن است. ما باید همواره خود آگاه باشیم که گوشی همراه می‌تواند قاتل زمان و اهداف ما باشد، و ما را از موفقیت دور کند. نرم افزارهای آمده که به ما نشان می دهد، چه مقدار در طول روز،در چه برنامه‌ای زمان می گذاریم و مطمئن هستم با دیدن این گزارش حیرت زده خواهید شد.

6. خودتان را بیشتر بشناسید:

یکی از رازهای موفقیت خودشناسی است. شما هر چه بیشتر خودتان را بشناسید، می‌‌توانید تصمیمات بهتری برای زندگی بگیرید. با خودشناسی می دانید از زندگی چه چیزی می خواهید، ترس هایتان چیست، چه چیزی شما را خوشحال میکند، چه ضعف‌هایی دارید و چه نقاط قوتی. با این اطلاعات می‌توانید بهتر هدف‌گذاری کنید و دستاوردهای بهتری در زندگی خود داشته باشید.در گوگل سایت‌هایی با عنوان تست شخصیت شناسی  یا تست‌های خودشناسی وجود دارد،   که باکمی زمان گذاشتن به اطلاعات خوبی از خود خواهید رسید.

7. رسالت فردی را فراموش نکنید:

 ما برای چه به این دنیا آمده‌ایم؟ تا حالا به این سؤال فکر کرده‌اید؟ خود من یکی از سؤالات اساسی زندگی‌ام همین بود و پس از کلی تحقیق، به این نتیجه رسیده‌ام ما برای یک چیز به این دنیا آمدیم و آن‌هم مأموریتی است که برای ما از قبل تعیین شده.  قطعاً افراد بزرگ دنیا در مسیر رسالت خود بوده‌اند و تأثیر خیلی خوبی در این دنیا گذاشتند. ما هم باید به دنبال رسالت خود بگردیم اگر می‌خواهیم موفق شویم. موفقیت از دید هر کس متفاوت است ولی موفقیت در مسیر رسالت آن چیزی که ما برایش به دنیا آمدیم و هیچ‌چیز باارزش‌تر از این نخواهد بود. ولی به‌صورت کلی اگر از کارتان لذت می‌برید، یک چشم‌انداز از آینده‌تان دارید و فکر می‌کنید از تمام استعداد و مهارت‌های خود در این مسیر استفاده می‌کنید، به شما تبریک می‌گویند، احتمال زیاد شما در مسیر رسالت خود هستید

8. مدام در حال یادگیری باشید:

 موفقیت یک‌شبه به دست نمی‌آید، زمانی که ما به‌صورت پیوسته در حال رشد و یادگیری باشیم احتمال موفقیت ما بسیار بسیار زیاد است. زمانی که ما بذری را در یک خاک خوب می‌کاریم آب، نور و مواد مغذی می‌دهیم، آن دانه محکوم است به رشد. در انسان هم همین موضوع وجود دارد، وقتی ما مدام در حال یادگیری هستیم محکومیم به موفقیت.

9. با افراد برتر از خود وقت بگذرانیم:

 آقای جیم ران  یکی از بزرگ‌ترین سخنرانان بهبود فردی می‌گوید ما میانگین ۵ نفری هستیم که در زندگی با آن‌ها ارتباط داریم. طبیعتاً اگر این پنج نفر افراد موفق باشند احتمال موفقیت ما هم بیشتر است. و اگر زندگی ما پر باشد از افراد ناموفق و شکست‌خورده کار ما دشوار خواهد بود. اگر در زندگی خود فرد موفقی را پیدا نکردید، ناامید نشوید، چراکه شما می‌توانید بزرگ‌ترین افراد دنیا را در زندگی خود قرار دهید، با  خواندن کتاب و دیدن محصولات آن‌ها.
خب این مقاله هم به پایان رسید. امیدوارم نکات و اقدامات مفیدی را یادداشت کرده باشی و از همین امروز قدم‌های قدرتمندی برای موفقیت‌ در زندگی‌ات برداری.
 دوست قدرتمندم موفق و پیروز باشی
مقاله‌هایی که پیشنهاد می‌شود بخوانید:

درباره‌ی محمدمهدی کهنمویی

محمدمهدی کهنمویی

همچنین ببینید

مدیریت زمان

12 تکنیک فوری و قدرتمند برای مدیریت زمان

همه ما انسان ها آرزو و اهدافی داریم، و برای رسیدن به اهداف، باید تمرکز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code